VALPAINT - włoskie tynki dekoracyjne

Firma VALPAINT to wiodący na rynku włoskim producent farb i tynków  dekoracyjnych, oraz powłok użytkowych stosowanych w architekturze wnętrz.

Technologie stosowane w produkcji przez VALPAINT sprawiają, że ​wysokiej jakości, innowacyjne farby do których wytwarzania użyto najnowocześniejszych komponentów są jednocześnie przyjazne i pełne poszanowania dla środowiska naturalnego. Obecny zakres produkcji obejmuje bardzo wiele znamienitych produktów:

  • wielobarwne farby i powłoki
  • farby z efektami specjalnymi
  • mineralne tynki dekoracyjne
  • powłoki do uzyskiwania efektów antycznych
  • efektowne tynki dekoracyjne
  • struktury ścienne kolekcja JUNGLE®

i wiele innych produktów, takich jak np. szereg pięknych szablonów do wykorzystywania w architekturze wnętrz, bądź też narzędzi i akcesoriów malarskich do aplikacji dekoracji.

 

Co to jest mikrocement?

Mikrocement jest to nowoczesna cienkowarstwowa powłoka dekoracyjno zabezpieczająca powierzchnię posadzki podłogi lub ściany. Grubość 2-3mm oraz wysoka elastyczność mikrocementu  pozwala go zastosować na wielu płaszczyznach takich jak: podłogi, ściany, schody, blaty stołów, fronty mebli. Dzięki odpowiedniej impregnacji za pomocą specjalistycznych lakierów można zastosować masę mikrocementową również w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienki, prysznice i brodziki, sauny i baseny.  Elastyczność produktu i łatwość aplikacji i obróbki  mikrocementu umożliwia zastosowanie w meblarstwie, obróbce umywalek, brodzików i kabin prysznicowych czy też zastosowanie w małej architekturze: donice, ławki i elementy dekoracyjne.

Jest też świetną alternatywą przy szybkich remontach wnętrz, gdzie zastosowano płytki podłogowe lub stare parkiety.  Przygotowany przez firmę ROOC system do pokrycia płytek ceramicznych masą mikrocementową umożliwia aplikację bezpośrednio na płytki ceramiczne czy parkiet drewniany, bez konieczności skuwania, co w przypadku szybkich metamorfoz wnętrz ma szczególne znaczenie czasowe i kosztowe.

Mikrocement doskonale pasuje w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach,  jest również idealnym dopełnieniem w industrialnym lofotwym stylu. Sprawdzi się we wnętrzach apartamentów prywatnych jak również w komercyjnych obiektach takich jak: biura, sklepy, salony, restauracje czy hotele..