INNOWACYJNE TKANINY SZKLANE DLA ŚCIAN I SUFITÓW

SYSTEXX – to „tapety” dla ścian i sufitów ze szkła tekstylnego, tzn. tkaniny z włókna szklanego. Te tkaniny szklane są stosowane w bardzo wymagających obiektach względnie w obiektach o dużej frenkwencyjności, jak: duże kliniki, biurowce, szkoły, hotele, centra handlowe, lotniska oraz budownictwo mieszkaniowe.

DLACZEGO TKANINY Z WŁÓKNA SZKLANEGO?

PONIEWAŻ: to jest optymalne zabezpieczenie przed rysami i pęknięciami we wszystkich wnętrzach.

Już powstałe rysy na tynku mogą zostać zabezpieczone, a tworzenie się nowych rys zostaje zablokowane. Ponadto ściany trwale są zabezpieczone przed uszkodzeniami w wyniku tarcia i uderzeń.

Włókno szklane – prawidłowe rozwiązanie.

Podstawowym materiałem są drobne nici szklane, które zostały wykonane przez splecenie stopionego szkła. Szkło można produkować z drobnych włókien filamentowych. Z tego powstaje materiał bazowy do włókna szklanego. W porównaniu do innych pokryć ścian, szkło włókiennicze wyróżnia się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Zaleca się stosowanie go w obiektach o wysokiej frekwencyjności. Siła zbrojenia ścian wielokrotnie przewyższa wartość innych pokryć ścian. Dzięki temu włókno szklane posiada specjalną funkcję. Już zawarte w tynku rysy mogą zostać uzbrojone a tworzenie się nowych pęknięć zostanie zahamowane. Poza tym ściany są długotrwale chronione przed jakimikolwiek szkodami spowodowanymi otarciami lub uderzeniami.

 

Dlaczego SYSTEXX jest tak stabilny i długotrwały?
Wysokiej jakości włókna dbają o ekstremalnie wytrzymałe połączenie nici szklanych. Dlatego SYSTEXX jest tak odporny na mechaniczne uszkodzenia, nie pozwala na powstawanie odbić w gruncie przy mocnych uderzeniach oraz przeciwdziała powstawaniu pęknięć dzięki wysokiej wytrzymałości na rozciąganie.
SYSTEXX Premium oraz Active S38 teraz opcjonalnie z apeturą „Resistant Covering”
Włókna szklane SYSTEXX Premium* oraz SYSTEXX Active S38 są opcjonalnie uszlachetnione dodatkową apeturą „Resistant Covering“, która trzykrotnie zwiększa wytrzymałość włókien na ścieranie i zużycie. Poprzez zaawansowaną apeturę R-Faktor wszystkie tkaniny z włókna szklanego są bardziej wytrzymałe, mają większą żywotnośc i są bardziej ekonomiczne.
*nie dostępne dla SYSTEXX Premium 006, 025, 046, 052
Budować długotrwale z SYSTEXX
Tylko ekologicznie nieszkodliwe pokrycia ścian i sufitów gwarantuje na dłuższą metę zdrowy klimat pomieszczenia i oszczędność środowiska naturalnego. Włókno szklane od Vitrulan produkuje się z naturalnych surowców, są one certyfikowane przez Öko-Tex, standard 100 i posiadają jako pierwsze pokrycie ścienne EPD (Environmental Product Declaration) (Typ II dla produktów budowlanych według norm ISO 14025).
Długoterminowy – opłaca się
Powszechnie dostępne pokrycia ścian, patrząc na to z krótkiej perspektywy czasu, są tańsze. Jednak przy dużym obciążeniu muszą być odnawiane co 2-5 lat. Ze swoją 30 letnią żywotnością, długim okresem pomiędzy renowacjami oraz niskimi kosztami utrzymania SYSTEXX jest korzystniejszy przy porównaniu kosztów w okresie prawie 5 lat.